استاد معماریانی: نیازمند احیای فرهنگ واسطه گری ازدواج در جامعه هستیم

استاد جلیل معماریانی در همایش ستاد ازدواج دانشجویی که ویژه مجردین برگزار شد، درباره طرح ریزی ازدواج موفق گفت: برای پایه گذاری یک زندگی موفق لازم است پیش از هر اقدامی فرد دو نکته را برای خود روشن سازد.

 

وی افزود: نکته اول آنکه به مفهومی درست از زوجیت رسیده باشد و در ذهن خود « ما شدن» را جایگزین « من بودن» کرده باشد، چرا که بسیاری از خودخواهی ها، لجاجت ها و سهم خواهی های همسران در زندگی مشترک ناشی از عدم درک همین حقیقت است.

 

این کارشناس مسائل خانواده ادامه داد: نکته دوم که هر فرد بایستی قبل از ازدواج به آن رسیده باشد، موضوع مهم « خودآگاهی» به معنای شناخت نقاط ضعف و قوت، فرصت ها و تهدیدات، تعلقات، اهداف و ارزش ها است.

 

معماریانی اهمیت بلوغ در ابعاد مختلف جسمی، روانی، اجتماعی ، اقتصادی و عاطفی را نیز یادآور شد و خاطرنشان کرد: افرادی که حد نسبی از بلوغ های ذکر شده را داشته باشند شایسته انتخاب برای آغاز زندگی مشترک هستند و قطعا پس از ازدواج رشد بیشتری در این حوزه ها خو‌اهند داشت.

 

وی یادآور شد: توکل به خدا، عزت نفس و قناعت بهترین سرمایه هایی است که می تواند شکل گیری و بقای زندگی مشترک را تضمین کند.

 

مدیر مؤسسه کتاب پردازان در ادامه، موضوع واسطه گری در ازدواج جوانان را مطرح و با اشاره به آیه32  سوره مبارکه نور تاکید کرد: فرهنگ واسطه گری که امری سفارش شده در اسلام است بایستی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و بسترهای تقویت و گسترش آن در جامعه فراهم شود.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با مهر تا سایبان مهر

 

modir

آمار بازدید
امروز :
این ماه :
۴۱
۴۶۰۶
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail