برای داشتن زندگی آرام، عاقلانه زندگی کنيد

 

حجت الاسلام مهدي واعظ موسوي، استاد حوزه و دانشگاه در مصاحبه‌ای خطاب به زوج هاي جوان گفت: زندگي هميشه شيرين نيست، حق را تحمل کنيد، اگر چه تلخ باشد.

وي افزود: خيلي از ما احساساتي زندگي مي کنيم در حالي که اگر عاقلانه زندگي کنيم، درگيري در زندگي وجود نخواهد داشت و عقل مانع زبان مي شود. ما از زماني که روشنفکر شديم، آمار طلاق افزايش يافت و علت آن زبان زدن زياد است.

حجت الاسلام واعظ موسوي، به روايتي از امام صادق(ع) اشاره و تصريح کرد: اين بسته آموزشي حضرت براي همه انسان ها کاربرد دارد و هر کسي که قصد تنظيم روابط با همسر خود دارد، اگر آن را اجرا کند، زندگي موفقي خواهد داشت.

اين استاد حوزه و دانشگاه، به وظايف مرد با توجه به اين روايت از امام صادق(ع) اشاره و اظهار کرد: با همسر خود موافقت داشته باشيد، و آن به اين معنا است که با همسر خود در هر آن چه خدا مي خواهد موافق باشيد. 

وي با بيان اين که مرد بايد اقتدار داشته باشد، افزود: مرد بايد مردوار و زن نيز زن وار باشد و بشر به اين واقعيت رسيده است که زن و مرد بايد جايگاه خود را در خانواده پيدا کنند.

حجت الاسلام واعظ موسوي خطاب به اين زوج هاي دانشجو، گفت: به اين امر توجه داشته باشيد که همسر شما شبيه شما نيست و در دنيا تساوي نداريم بلکه تعادل است و تعادل از ميل کردن به وجود مي آيد، بنابراين به هم ايراد نگيريد و سعي نکنيد او را شبيه خود کنيد و هر کسي خودش باشد.

اين استاد حوزه و دانشگاه، به ديگر توصيه هاي امام صادق(ع) به مردان در زندگي اشاره و تصريح کرد: نسبت به همسر خود خوش اخلاق باشيد و براي اين که عصباني نشويد توقع خود را پايين بياوريد.

وي با بيان حديثي از امام رضا(ع) که مي فرمايند: «خودآرايي مرد از چيزهايي است که عفت خانم ها را زياد مي کند» خاطرنشان کرد: از خانم هاي خود دلبري کنيد، جهت اين امر امام صادق(ع) راهکاري را ارائه مي دهد، از جمله اين که ظاهر و قيافه خود را نيکو داشته باشيد و در مسائل اقتصادي به همسر خود سخت گيري نکنيد و وضعيت اقتصادي خود را از وي پنهان نکنيد.

حجت الاسلام واعظ موسوي، در ادامه به توصيه هاي امام صاق(ع) به خانم ها اشاره و اظهار کرد: خود را از هر گونه پليدي و زشتي حفظ کنيد و اطمينان همسر را نسبت به خود بالا ببريد، حريم شوهر خود را نگه داريد، هيچ کسي را با شوهر خود مقايسه کنيد و نسبت به هسر خود اظهار عشق داشته باشيد.

منبع خبر :

خبرگزاری رسا

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با مهر تا سایبان مهر

 

modir

آمار بازدید
امروز :
این ماه :
۴۵
۳۹۰۶
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail