استاد معماریانی: ملاک انتخاب همسر، ظرفیت های درونی است نه داشته های بیرونی

 

جلیل معماریانی، استاد دانشگاه امام رضا(ع) در همایش ویژه مجردین ستاد ازدواج دانشجویی،به تبیین عوامل موثر در «طرح ریزی ازدواج موفق» پرداخت و گفت: از آنجا که معنای موفقیت، تلاش دائمی، آگاهانه، هدفمند و مبتنی بر ارزشها است، یک ازدواج پایدار نیز بر اساس همین مولفه ها معنا شده و فرد را به درک مفهومی صحیح از ازدواج وآمادگی های لازم جهت تحقق آن می رساند.

 

وی با اشاره به اهمیت کسب مهارت «خودآگاهی» در ازدواج موفق، این مهارت را مقدمه ای برای شناخت دیگران دانست و افزود: افرادی که از نقاط ضعف و قوت، تعلقات، توقعات و امکانات خود درک صحیح دارند، عشق یا نفرتشان نسبت به دیگران حقیقی تر خواهد بود و با حس «خودآگاه» که محصول شناخت است، تصمیم گیری خواهند کرد.

 

معماریانی تصریح کرد: افرادی که جوهره کار و اراده برای بهره گیری از ظرفیت های درونی را دارند، هرچند از موقعیت شغلی معین و ثابت برخوردار نباشند صلاحیت انتخاب همسر را دارند.

 

این استاد دانشگاه در ادامه، به اهمیت حفظ حریم در ارتباطات پیش از ازدواج اشاره کرد و ضمن بی پایه دانستن دوستی های پیش از ازدواج، تحقق عشق پایدار را منوط به شناخت فضائل و ارزش های فردی همسران دانست.

 

مدیر عامل موسسه کتاب پردازان همچنین، انطباق ارزش های فردی با هنجارهای تعریف شده در بطن جامعه را سبب جذابیت ومحبوبیت افراد در نگاه دیگران برشمرد و اظهار کرد: علاقه ومحبت واقعی زمانی ایجاد می شود که هر یک از افراد عینیّت بخشی به ارزش های خود را در رفتار وگفتار یکدیگر مشاهده کنند.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با مهر تا سایبان مهر

 

modir

آمار بازدید
امروز :
این ماه :
۴۱۸۴
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail