به نام آفریننده مهر

فراخوان اولین جشنواره سراسری عکس «سفره های آسمانی»

مقدمه:‌مرکز همسرگزینی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد(مرکز سایبان مهر)، به مناسبت اعیاد شعبانیه و فرارسیدن ماه مبارک شعبان المعظم،«اولین جشنواره سراسری عکس سفره های آسمانی» را در اهمیت و اعتلای مفهوم غنی «ازدواج آسان و آگاهانه» در فرهنگ اسلامی -ایرانی برگزار میکند و می‌کوشد نگاهی نو به این موضوع داشته باشد و زمینه‌های نمایشگاهی، ظرفیت‌های ناب تصویری و ادراک شاعرانه نسبت به این موضوع را مورد نمایش قرار دهد.

فراخوان:

این جشنواره تمامی عکس‌هایی که به‌صورت مستند و بی‌واسطه سفره های عقد ساده و اسلامی زوجهای گرامی را به تصویر میکشد را می پذیرد و آنها را نهایتا توسط تیم داوری مجرب هنری و متخصصین مسائل خانواده و ازدواج به بوته نقد و گزینش گذاشته و آثار برتر را انتخاب مینماید.

میزان سنجش آثار ساده بودن، هوشمندانه بودن، هنرمندانه بودن و ارزشمدار بودن سفره هاست.

آیین‌نامه:

۱ - این جشنواره ویژه دانشجویان، فارغ التحصیلان؛ کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه های مشهد مقدس برگزار میشود.

2 - عکاسان جهت شرکت در جشنواره باید ثبت نام اولیه و مقدماتی را در سایت رسمی جشنواره به نشانی saybanemehr.um.ac.ir انجام بدهند. راهنمای ثبت نام در سایت مربوطه به صورت کاملا گویا موجود است.

3- عکسها پس از ثبت نام متقاضی شرکت(طبق بند دوم آیین نامه) تنها توسط یکی از حالات زیر توسط دبیرخانه دریافت خواهند شد، بدیهی است در صورت انتخاب یک حالت، از ارسال آثار در حالتهای دیگر باید خودداری شود و نیازی نیست:

3-الف) ایمیل به آدرس asemanifestival@gmail.com

3-ب) آپلود در شبکه اجتماعی اینستاگرام

             3-ب-الف)بوسیله دایرکت کردن عکس به اکانت دبیرخانه جشنواره با آی دی asemanifes

             3-ب-ب) این حالت مخصوص عکسهایی است که با گوشی تلفن همراه تان گرفته اید.

             3-ب-د) در صورت انتخاب حالت آپلود اینستاگرامی دارندگان گوشی‌های هوشمند که تا کنون از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده نکرده‌اند، برای دانلود این اپلیکیشن (سازگار با سیستم عامل‌های اندروید و آی.اُ.اس) می‌توانند مستقیماً به سایت آن (instagram.com) مراجعه کنند و پس از نصب اپلیکیشن بر روی گوشی همراه، پروفایلی را با نام حقیقی خود در آن ایجاد کرده و سپس به بارگذاری عکس‌ها اقدام نمایند.

4 - در صورت انتخاب حالت آپلود اینستاگرامی، نیاز به بارگذاری در سایت جشنواره و ایمیل کردن نیست و لازم است عکاسان آثار خود را در صفحه شخصی‌شان در محیط اینستاگرام بارگذاری نموده و با ایجاد هشتگ asemanifes# در قسمت توضیحات عکس، آن‌را برای ورود به جشنواره مشخص نمایند. تمامی عکس‌هایی که از این تگ برخوردار باشند (منوط به ارتباط با موضوع جشنواره و انطباق با فراخوان) جهت داوری، به داوران معرفی خواهند شد، لذا محدودیتی برای تعداد اثر ارسالی توسط عکاس در این بخش وجود ندارد.آثار این بخش فقط توسط خود عکاس باید هشتگ شود نه توسط دیگر کاربران.

5 - پیشنهاد می‌شود عکاسان در حالت آپلود اینستاگرامی ، پس از بارگذاری عکس و ایجاد هشتگ asemanifes# حتماً صفحه تگ مربوطه را کنترل نموده و از قرار گرفتن عکس‌ در ردیف عکس‌های معرفی شده، اطمینان حاصل نمایند.

6 - هویت مالک عکس‌های معرفی شده با هشتگ asemanifes# می‌بایست واقعی و قابل تشخیص باشد، لذا با اکانت‌های حقیقی که نام عکاس را شامل شده است اقدام به بارگذاری عکس و ایجاد هشتگ کنید.

7- عکس‌های ارسالی از طریق ایمیل باید به‌صورت یک فایل Jpeg که اندازه ضلع بزرگ آن حداقل Pixel1500 در عکس‌های افقی Width = 1500 pixel و در عکس‌های عمودی Height = 1500 pixel باشد و حجم فایل ارسالی از ۱ مگابایت تجاوز نکند، ارسال شوند. D.p.i عکس‌ها را تغییر ندهید و با همان رزولوشنی که دوربین شما خروجی می‌دهد، ارسال نمایید Quality عکستان را در هنگام خروجی فتوشاپ از عدد ۹ کمتر نکنید.

8 - ویرایش عکس‌ها به دلیل نمایش جنبه‌های ذهنی موضوع نباید به مرزهای گرافیک و حذف بعد و پرسپکتیو نماها بیانجامد. لازم به ذکر است تراز نور و کنتراست، تنظیم و کنترل رنگ، کراپ، پاسپارتو، اعمال یا کاهش گرین، تقویت شارپنس، به‌شرط این‌که جنبه اسنادی آثار را از میان نبرد آزاد است.

9 - مجموعه‌عکس‌های ارسالی می‌توانند بین ۲ تا ۸ فریم باشند.

10 - چیدمان یک سوژه در چند قاب(چند عکس از یک سفره عقد)، از نگاه دبیرخانه به یک تک عکس می انجامد. لذا توصیه می شود از سوژه های خود را از نماهای مختلف عکاسی نموده و ارسال فرمایید تا احتمال خارج شدن از دور داوری برای مجموعه عکس شما کمتر گردد.

11 - شرکت‌کننده در جشنواره (و صاحب فایل اصلی عکس ارسالی) به‌عنوان عکاس و مالک اثر شناخته می‌شود و مسؤولیت هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده جشنواره خارج است.

12 - برگزارکننده حق استفاده از آثار ارسالی را برای مصارف فرهنگی با حفظ حقوق معنوی عکاس خواهد داشت.

13 - ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات این جشنواره است.

جوایز:

نفر اول مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال/ نفر دوم مبلغ یک میلیون ریال / نفر سوم مبلغ هفتصد هزار ریال

گاه‌شمار: آغاز به کار: پنجم شعبان همزمان با سالروز حماسه سوم خرداد

مهلت ارسال اثر: 25 رمضان المبارک

اطلاع‌رسانی و اعلام نتایج : عید سعید فطر

دبیرخانه: مشهد، مسجد حضرت زهرا(س)، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد – اتاق سایبان مهر .. نشانی پایگاه اینترنتی جشنواره جهت ارسال آثار:saybanemehr.um.ac.ir

سفره های آسمانی
نام و نام خانوادگی: (*)
ورودی نامعتبر
نام دانشگاه: (*)
ورودی نامعتبر
شماره دانشجویی: (*)
ورودی نامعتبر
شماره تماس : (*)
ورودی نامعتبر
ایمیل: (*)
ورودی نامعتبر
نوع شرکت: (*)
ورودی نامعتبر
عکس یا عکسها را: (*)
ورودی نامعتبر
تاریخ ارسال عکس: (*)
ورودی نامعتبر
نحوه آشنایی با جشنواره: (*)
ورودی نامعتبر
با مهر تا سایبان مهر

 

modir

آمار بازدید
امروز :
این ماه :
۹۱
۸۵۷۹
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail
باورهای ناکارآم...
Image Detail